Türkiye'de Seçim Sonuçları Kasım 2015

11/1/2015 6:41:08 PM 1511 kez okunmuş.

Paylaş!

1 Kasım 2015 Seçimlerinin Sonuçları Açıklandı! İşte O Sonuçlar!

Türkiye seçimini yaptı. Güncel sonuçları bizler de sürekli olarak izliyoruz. Son gelişmeleri sizlerle buradan paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

 

Şu ana kadar açılan sandık: %100

AK Parti: %49,03

CHP: %25,83

MHP: %12,14

HDP: %10,47

Diğer: %2,53

 

Sonuçları anlık olarak güncelliyoruz. Sandıkların yarısına yakını açıldı ve görünen o ki, AK Parti oylarını yükseltme eğiliminde. Bundaki en önemli faktörlerden biri de herhalde mutsuz MHP seçmeni.

Seçim sonuçları gittikçe ilginçleşiyor. AK Parti'nin tek başına iktidarı artık kesinleşti diyebiliriz. Ahmet Davutoğlu rüştünü bu seçimlerle ispatlamış oldu. Bunun yanında, HDP baraj sınırına geri çekilmiş durumda. Şu anda HDP 10,20 sularında, eğer baraj dışında kalırsa, AK Parti Türkiye'Nin tüm dengelerini değiştirebileecek kadar güçleniyor. Küçük bir ihtimal olsa da, tamamen imkansız diyemeyiz.

Artık seçimler netleşti diyebiliriz. Türkiye geleceğini oyladı, %75'lerdeki katılım oranıyla, oyların yarısını alan AK Parti, tek başına iktidar sahibi. 

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ilk tweet'ini attı; "Elhamdülillah".

Ahmet Davutoğlu şu anda Konya'daki evinden çıktı ve halkla buluşuyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara'ya geçmesi bekleniyor.

Sandıkların tamamı açıldı. Artık Türkiye'de liderlerin neler yapacağını hep birlikte izleyeceğiz.

Sizler için seçim sonuçlarını an ve an takip ettik. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.