BOHEM MODASI

11/25/2015 5:11:14 PM 1774 kez okunmuş.

Paylaş!

BOHEM MODASI HAKKINDA STİL ÖNERİLERİ

Kış aylarına bir başka yakışan, Bohemian olarak adlandırılan Bohem Modasından bahsedeceğiz bu yazıda. Bu giyim tarzı 1960’lı yıllar yaşam tarzını yanısıtır. O dönemki gibi özgür, rahat ve kendilerini dünyayı gezmeye adamış insanların giyim tarzlarının günümüze uyarlanmış hali. Tabii o dönemden bu döneme gelirken giyim tarzında oldukça fazla değişiklikler olmuş. Bu nedenle günümüz bohem modasına çoğunlukla Boho Chic diyoruz. Hem Bohem tarzda giyinip hem de şık olmanın mümkün olması gibi.

Bu giyim tarzına genel olarak hakim olan renk kahvarengi ve toprak tonları. Genellikle bir çok rengi bir arada barındıran kıyafetler tercih edilirken parçaların desenli olmalarına da dikket ediliyor. Bohem stilinin içerdiği desenler şal, çiçek ve tribal dediğimiz kızılderililere özgü desenler.

Bu modada giymek için en çok tercih edilen parçalar uzun, maxi boy etekler ve püsküllü aksesuarlar. Rahat olmaları nedeniyle bu moda akımına dahil olan uzun etek ve elbiseler, kızılderili tarzını yansıtan püsküllü çanta veya aksesuarlarla tamamlanıyor.

Ve bu tarzın olmazsa olmaz parçaları tabiki şapkalar. Bohem deyince akla ilk gelen şeyler tabiki kovboy veya volanlı şapkalar. Genellikle uzun elbise ve eteklerin üzerinde kullanılan bu şapkaları tercih etmiyorsanız eğer onların yerine çiçek desenli eşarp ya da saç bantlarını tercih edebilirsiniz. Giydiğiniz bohem tarzı kıyafetleri püsküllü ve uzun takılarla ya da tüylü takılarla kombinlemeyi de unutmayın.

Bu moda akımı ünlü isimler tarafından da çok seviliyor. Merak edenler için Kate Moss, Sienna Miller ve Mischa Barton’ı örnek gösterebiliriz. Eğer bu tarzdan hoşlandıysanız bu isimlerin sıkı birer takipçisi olmalısınız.