Kadınların Vazgeçilmezi Etekler

12/24/2015 3:31:30 PM 1360 kez okunmuş.

Paylaş!

Etek Giyerken Dikkat Edilmeli

Etek Giyerken Dikkat Edilmeli 
Kadınlar pantolonlar çıktı çıkalı özellikle de rahatına düşkün ve çalışan kesim etek giymeyi bırakmıştı. Son dönemlerde renkli ve değişik tarzdaki etekler yeniden bu modayı canlandırdı. 
Maksi ,mini,kalem,kloş ve de büzgülü bol etekler… 
Kadına en çok yakışan kıyafetlerin başındadır etekler. Kadına verilen zarafet dolayısıyla etek yalnızca kadına özgüdür. Ancak etek seçiminde ince detaylara pek dikkat edilmediğinden yanlış seçimler güzeli çirkin yapabiliyor. Her model her vücut tipine yakışmıyor maalesef. Bu sebeple vücut tipinizi iyi tanımakla işe başlayabilirsiniz. Profesyonel destekte alabilirsiniz tabi. 


Etek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler   


Geniş Basenler 
Belden hafif bollaşan,üst tarafı dikişli pilili etekler tam size göre. Seçtiğiniz etek diz hizasında ve dikey çizgili olmalı. Koyu renkler daha zayıf gösterebilir. 


Dar Basenler 
Daha dolgun bir görünüm elde etmek için pilili,kloş açık renk etekleri seçebilirsiniz. Etek ucuna göre daralan vazo formu tam size göre.   


Kısa ve Kalın Bacaklar 
Dikey çizgili ve dökümlü modeller tam size göre. Böylelikle bacak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Kalın Bel Beli kavrayan korsajlı etekler ince görünmenizi sağlar. Düşük bel etekler seçmelisiniz. Özellikle pilili formdakilerden uzak durmalısınız. Sizi kalın gösterecektir.