Ekose Modası

1/8/2016 12:30:44 PM 1536 kez okunmuş.

Paylaş!

2016'nın Yaramaz Modası: Ekose

İskoçya’dan başlayıp kısa süre içinde tüm dünyaya yayılan ekose modası, 2016 yılında yeniden çok moda olacak. 1990’lı yılların popüler trendi olan punkla birleşerek günümüze uyarlanan ekose modası, modanın kültü desenlerinden olmaya hak kazandı. Uzun bir aradan sonra 2016 yılında yeniden moda dünyasında yerini alan bu desen punktan da öte farklı etkiler taşıyor. 2016 kış modası defilelerinde sık sık karşımıza çıkan ekose deseni sokak modasında da etkisini gösteriyor.

Ekose deseni bu sene öncesine kadar mas aörtülerinde karşılaştığımız bir desendi. Kafada yaratılan bu imaj nedeniyle ekoseyi kıyafetelre uyarlamak oldukça zor. Baştan aşağıya ekose kullanımı sizi kötü gösterebileceği gibi kullanımı da zorlaştırır.  Tüm bu zorlauğa rağmen kaliteli bir kumaştan güzel bir model tasarlanarak oluşturulan elbiseler çok şık da olabilirler. Elbiseye uygun ayakkabı ve çanta seçimi de giyiminizi destekleyecek unsurlardan. Eğer elbiseleri sevmiyor ya da tercih etmiyorsanız lise yıllarınızdan hatırlayacağınız ekose etekleri de tercih edebilirsiniz. 2016 yılıyla birlikte 90’lı yıllardan hatırladığımız ekose etek modası geri dönüyor. Bu etekler sizi sevimli bir hale dönüştürse de mini tercih etmeniz durumunda kadınsılığınızı geri kazandırabilir. Mini ekose eteklerin altında tercih edeceğiniz yüksek topuklu ayakkabılar sizi feminen bir havaya kavuşturacak.

Ekose modasına bu sene eşlik eden grunge ve punk esintileri bir arada kullanımda oldukça şık duruyor. Salaş ve umursamaz tutumun karşıtı olan grunge modasında ekose gömlekler ve etekler en sık karşılaştığımız parçalar. Dilerseniz gömlekleri giymek yerine belinize bağlayarak da kullanabilirsiniz. Böylece ekosenin aksesuar olarak da kullanılmaya uygun olduğu kesinleşiyor. Dilerseniz bu gömlekleri skinnj jeanler üzerinde de kullanabilirsiniz. Ekose gömleklerin yarattığı salaş görünümü zıtlıkla kırmak isterseniz deri kalem eteklerle de kullanabilirsiniz. İster klasik ister punk olarak kombinleyin ekoseyi, bu moda tüm dünyayı kasıp kavuracak.