Son dakika: Modacı Barbaros Şansal Türkiye'ye getirildi

1/3/2017 2:12:45 AM 987 kez okunmuş.

Paylaş!

Sosyal medyadaki paylaşımları dolayısıyla KKTC’den sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal Türkiye'ye getirildi.

AA

 

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle KKTC'den sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal, İstanbul'a getirildi. Şansal'a, geldiği uçaktaki ve havalimanındaki vatandaşlar yoğun tepki  gösterdi.

 

Sosyal medya hesabından Türkiye'ye hakaret ettiği görüntülerin  yayınlanması üzerine KKTC'den sınır dışı edilen Şansal'ın da bulunduğu  Lefkoşa-İstanbul seferini yapan THY uçağı, Atatürk Havalimanı'na indi.

Polisler tarafından uçak altından alınan Şansal, burada kendisine  tepki gösteren bazı vatandaşlar tarafından darbedilmek istendi. Bu kişilere engel  olabilmek için yoğun çaba harcayan polisler, Şansal'ı, polis aracına bindirerek  havalimanından ayrıldı.

 

Şansal'a yolculuk sırasında uçaktaki vatandaşların da tepki gösterdiği  öğrenildi.

 

KKTC'DEN SINIR DIŞI EDİLDİ

 

Modacı Barbaros Şansal'ın sosyal medya hesabından Türkiye'ye hakaret ettiği görüntülerinin yayınlanması, KKTC İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Şansal, KKTC'den sınır dışı edildi.

Yılbaşı tatili için geldiği KKTC'de gözaltına alınan Şansal, Türk Hava Yollarının 20.55 tarifeli uçağıyla İstanbul'a gönderildi.

 

Öte yandan, Şansal'ın paylaşımlarından dolayı imza toplayan yüzlerce vatandaş, modacı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

 

Barbaros Şansal'a, 11 Mayıs 2015 tarihinde, Lefkoşa Ercan Havalimanında üzerinde uyuşturucu ile yakalanmaktan bir ay hapis cezası verilmişti.

 

Kaynak: Milliyet