Dr. Ender Saraç’ın Zayıflatan Bitkisel Çayı

8/1/2012 3:46:00 PM 1675 kez okunmuş.

Paylaş!

Yaza yaklaştığımız şu bahar günleri zayıflamak için iyi bir fırsat sunuyor bize. Elimizi hızlı tutup forma girebiliriz .

Yaza yaklaştığımız şu bahar günleri zayıflamak için iyi bir fırsat sunuyor bize. Elimizi hızlı tutup forma girebiliriz . Kilo vermek için her şeyden önce bol hareket, bol enerji harcaması gerekiyor. Basit yöntemlerle zayıflamak pek de akıl karı değil sevgili hanımlar. Önce hareket sonra kilo vermek diyoruz.

Etkin bir diyet ve egzersiz programının yanında süreci hızlandırmak ve desteklemek için zayıflatıcı çaylardan da faydalanabiliriz. Bu diyet çayları yağ yakım hızını artırır ve ayrıca yakılan yağların vücuttan atılımını kolaylaştırarak daha kısa sürede zayıflamamızı sağlar.

Dr. Ender Saraç’ın Zayıflatan bitkisel çay malzemeleri

-1 1 ya da 2 adet olmak üzere avokado yaprağı
- 1 çay kaşığı kadar yeşil çay
- 1 tutam kadar kiraz sapı
- 1 tutam kadar mısır püskülü
- 1 çay kaşığı kadar da rezene tohumu
- 1 su bardağı su
- 1 dilim limon

Bu bitkisel çayın yapılışı:
1 ya da 2 adet olmak üzere avokado yaprağı, 1 çay kaşığı kadar yeşil çay, 1 tutam kadar kiraz sapı, 1 tutam kadar mısır püskülü, 1 çay kaşığı kadar da rezene tohumunu alın ve bir su bardağı su ile 2 dakika kadar bir süre kaynatın. Biraz fokurdar gibi olunca ocaktan almanız gerek. 5dakika da dinlenmesine izin verin. Daha sonra şeker ya da tatlandırıcı eklemeden 1 dilim limon atarak içine için.
Günde 1 – 2 kere içebilirsiniz.

Beşi bir yerde zayıflama çayı zayıflamaya yardımcı !

Beşi bir yerde zayıflama çayı, içerdiği bitkiler itibarıyla yakılan yağların vücuttan atılması için bire birdir. Vucudu sıcaklatır, ısıtır ve metabolizmayı da hızlandırır. Sporla yakılan yağları atar ve selülitlerin yok edilmesinde de fayda sağlar.
Bu çay için gereken malzemeler :
1-kekik
2-yeşilçay
3-funda çayı
3-mate çayı
4-biberiye

Hepsinden 1 tatlı kaşığı alınır. 1 litre kaynar suda demlenir ve 3 fincan içilir. Daha fazla içilmesi tavsiye edilmiyor. Şekersiz içilmelidir. Bu malzemeleri aktarlardan kolaylıkla bulabiliriz