Doğal Saç Bakım Kürleri

8/5/2012 5:45:58 PM 1711 kez okunmuş.

Paylaş!

Kuruyan, sertleşen, kepeklenme olan, uçları kırık, mat, parlamayan ve sağlıksız görünen saçlar için doğal bakım ip uçları!

Kuruyan, sertleşen, kepeklenme olan, uçları kırık, mat, parlamayan ve sağlıksız görünen saçlar için doğal bakım ip uçları! Bu doğal saç bakım yöntemleri sayesinde saçlarınız istediğiniz forma ulaşabilir. Daha parlak, yumuşak, sağlıklı uzayan ve göz alıcı saçlar için öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz. Saçı içten ve dıştan beslemek çok önemlidir.

Sağlıklı saçlar için elma sirkesi kullanın!

Saçlarım çok mat. Canlı görünmeleri için ne yapmalıyım? Saçlarınızı şampuanla yıkayın. Ardından durulama suyuna bir kahve fincanı elma sirkesi koyun. Elma sirkesi saçların parlak görünmesini sağlar. Ayrıca kepek oluşumunu da engeller.

Saçlarınızı Ilık Suyla Yıkayın!

Parlak ve sağlıklı saçlar için suyun ısısı son derece önemlidir. Saçınızı yıkadığınız su ne çok soğuk ne de çok sıcak olmalı. Ilık su ile yıkadığınız saçlarınız hem daha yumuşak, hem daha parlak hem de daha sağlıklı olur.

Kuruyan Saçlara Yumurta Sarısı ve Zeytinyağı!

Saçlarınızda kuruma, kırılma, sertleşme ve cansız bir görünüm varsa haftada bir defa doğal saç bakımı maskeleri uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınızı dışardan da beslemiş olursunuz. Doğal saç maskesi saçı parlatır, besler, saça güç kazandırır ve sert olan saç tellerinin daha yumuşak olmasını sağlar.

Doğal Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

En Sık Kullanılan ve En Faydalı Saç Bakım Maskeleri !

Doğal Maske Tarifi 1 :

MALZEMELER

SOYA YAĞI
ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI
AVAKADO
HAVLU
STREÇ YA DA NAYLON

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Avakadoyu ezin. Ve ezilmiş avakadoya soya yağı ve üzüm çekirdeği yağını ilave edin. Saç diplerinize yapmış olduğunuz bu karışımı masajla sürün. Ve streçleyin. Ya da naylon birşey yardımıyla çevreleyin. Sonra ısıtılmış (ütüde) havluyu saçınıza kapayın. 2 saat beklettikten sonra ılık suda yıkayın ve kurulayın.

Doğal Maske Tarifi 2:

MALZEMELER

500ML SU
ISIRGAN OTU
SÜZGEÇ

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

500 ml suyu kaynatın ve içine kaynatıkdan sonra 1 yemek kaşığı ısırgan otunu ilave edin. Bir kere daha kaynamasına izin verin ve ocağın altını kapatın. Kaynayan su ile ısırgan otunu ocaktan alın. Soğumasına ve dinlenmesine zaman verin. Bu süre bir yarım saat olabilir.

Ardından soğuma ve dinlenme süresinden sonra süzgeçle süzün. Geriye kalan suyu saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yapacak şekilde ilave edin. 45 dakika kadar bekleyin. Beklemenin ardından da ılık su ile şampuanlayın yıkayın, kurulayın.

Doğal Maske Tarifi 3:

Saçlarınızın uzaması için kullanacağınız formül

- Çam terebentin yağı
- Bitkisel şampuan

Kullanılışı:

- Aktarlardan alabilirsiniz her ikisini de alın. Daha sonra bitkisel şampuanın içine yarısını koyun çam terebentinin.
- Her yıkamada kullanın.
- Saçlarınızda 15 dakika kadar en az beklemesi gerek.
- Çam terebentini saçlarınıza doğrudan sürmeyiniz.
- İyi günler de kullanmanız dileklerimle…