Cem Karaca'nın Gözyaşları Filmi Vizyondan Kaldırıldı: Yapımcıdan Şok Açıklama!
Cem Karaca'nın Gözyaşları Filmi Vizyondan Kaldırıldı: Yapımcıdan Şok Açıklama!


"Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminin gösterimden kaldırılması ve telif hakları alacağına ilişkin sanatçının eşi İlkim Karaca tarafından açılan dava ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Film yapımcı şirketleri konuyla ilgili açıklama yaptı ve film vizyondan kalktı.

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca'nın hayatını konu alan "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminde İsmail Hacıoğlu, Fikret Kuşkan, Yasemin Yalçın, Melisa Aslı Pamuk, Buçe Buse Kahraman, Meral Çetinkaya ve Melisa Döngel gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Film, 26 Ocak'ta vizyona girdi ve üç haftada 219 bin 331 seyirciye ulaştı.

Ancak film, İlkim Karaca tarafından açılan dava sonucu gösterimden kaldırıldı. İlkim Karaca'nın 3,5 milyon TL teminat yatırması halinde film gösteriminin durdurulacağına dair ara karar verilmişti. İlkim Karaca'nın teminatı yatırması üzerine film vizyondan kalktı.

Filmin yapımcı şirketleri Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, filmde kullanılan tüm şarkılar için gerekli izinlerin alındığını ve hak sahipleriyle ilgili tüm gerekliliklerin yerine getirildiğini belirtti. Ayrıca filmde kullanılan şarkıların 4/3 hakkının Cem Karaca'nın oğlu ve film danışmanı Emrah Karaca'da, 4/1 hakkının ise davacı tarafın haklarını satıp devrettiği All Stars Music şirketinde olduğunu açıkladı.

Yapım şirketleri, "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filminin sadece bir sinema eseri olmadığını, aynı zamanda Cem Karaca'nın sanatını ve dönemin toplumsal, kültürel atmosferini yansıtan önemli bir belge olduğunu vurguladı. Mahkeme sürecinin devam ettiğini ancak adaletin yerini bulacağına inandıklarını ve filmi ileriki dönemde tekrar izleyicilerle buluşturacaklarını belirttiler.

Son olarak yapımcı şirketler, film sürecinde desteklerini esirgemeyen Cem Karaca hayranlarına, sinemaseverlere ve bas

Benzer Haberler:

0 Yorum

Yeni Yorum

Buraya yorum bırakmak için hemen giriş yapın veya kayıt olun.

Kıbrıs'ta yapılabilecek her şey için!