Cennet Adamız Kıbrıs'ta Mutlaka Görmeniz Gereken 6 Yer


Cennet Adamız Kıbrıs'ta Mutlaka Görmeniz Gereken 6 Yer

Dışarıdan bakan herkes tarafından genelde 5 yıldızlı oteller ve casinolarla bilinsek de, süper hızlı gece hayatı, özel alışveriş fırsatları, tarihi, doğası, kültürüyle bambaşka bir dünyadır Kıbrıs.

O yüzden, hadi çıkın otelden ve en azından bu listedeki yerleri keşfedin!

- Bir şehir, iki ülke; Lefkoşa Sur İçi

Bildiğiniz gibi Kıbrıs'ta iki ülke bir arada. Lefkoşa'da iki ülkenin başkenti. İşte bu güzel şehrimizde, iki ülkeden de bağımsız gibi görünen bir şehir daha sizi bekliyor.

- Adanın karşılama komitesi; Girne Kalesi

Ada bu kadar değerli olunca tabi, tarih boyunca ne korsanı bitmiş ne savaşı. Dolayısıyla sürekli yenilenen bu güzel kale de bugünlere gelene kadar birçok değişiklik yaşamış, ama şu bir gerçek; güzelliğinden hiç bir şey kaybetmemiş.

- Acının karşılığı, utanç müzesi Barbarlık Evi

Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Tarifsiz acıların merkezi, resmen adamız için bir devrin değiştiği nokta. Lefkoşa'daki bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz, tarifsiz...

- Kaleye gitmişken limana da uğramalı

Hemen Girne Kalesi'nin önünde boylu boyuna uzanan liman ve deniz kıyısındaki cafelerde, lokal eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

- Fantaziden fanteziye; Mavi Köşk

Akustik sunum bölümleri, elmalı havuzu, dilek çeşmesi, hamamı, görüntüsü ve diğer her şeyiyle en değişik hikayelerden birine sahip bir köşk. Bu arada eski sahibi İtalyan asıllı mafya babası Paulo Paolidas tarafından 90'ların sonuna kadar TSK'ya para gönderilerek konut bakımına katkıda bulunulmuş. Umut fakirin ekmeği tabi, döneceğini düşünüyormuş.

- Lefkoşa Büyük Han; tarih ve sanat

Eskiden esirlerin tutulduğu, sonrasında aşevi olarak çalıştırılan, günümüzde el emeği göz nuru eserlerini satıldığı, atölyelerinde workshop'ların düzenlendiği, çok iyi kahvenin olduğu bir kültürel toplanma noktası.

Ve tabi ki niceleri...

Siz yeter ki gelin; Kıbrıs'ta hayat sürekli hareket halinde. Biz size buraları anlatmaya devam edeceğiz.

Benzer Haberler:

1 Yorum


  1. Gerçekten cennet gibi bir yer, ama çok daha fazlası var

Yeni Yorum

Buraya yorum bırakmak için hemen giriş yapın veya kayıt olun.

Kıbrıs'ta yapılabilecek her şey için!